Restauracja Parma powstała z włoskiej pasji do gotowania potraw prostych, a zarazem wyróżniających się bogactwem tradycji kulinarnej regionów Italii. Lokal jest otwarty na gości Villi Królewiec oraz mieszkańców Doliny Karpia, którzy pragną spróbować włoskich specjałów. Wszystkie dania są przyrządzane na miejscu ze świeżych składników pochodzących ze słonecznej Italii, a Szef kuchni to prawdziwy Włoch. Zapraszamy w kulinarną podróż w stylu włoskiego dolce vita.

Restauracja Parma w Zatorze to lokal gastronomiczny serwujący wykwintne dania kuchni włoskiej, który znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, pośród stawów, tuż przy Villi Królewiec. Unikalna lokalizacja ma duże znaczenie, bowiem pozwala napawać się pięknymi widokami, ciszą przerywaną śpiewem ptaków i odgłosami dzikiej zwierzyny oraz przestrzenią dającą poczucie wolności. Jeśli dodać do tego wspomnianą ofertę jedzenia i picia, to nie pozostaje nic innego, jak tylko przyjść, spróbować i rozkoszować się przywilejem, czyli dolce vita na swój własny sposób.

Restauracyjne menu to prawdziwa klasyka włoskiej kuchni – zachęca niebywałym bogactwem oferty i znanymi smakami. Przychodząc do nas, rodzinny obiad albo romantyczna kolacja z pewnością będą należały do tych wyjątkowych. Niezwykłe, eleganckie wnętrza i przyjazna atmosfera, wręcz zapraszają do zajęcia miejsca i skosztowania włoskich smakołyków.

Oferta obejmuje legendarne włoskie makarony (pasta) jak SPAGHETTI CARBONARA czy LASAGNA al FORNO, a także pożywne dania główne (secondi piatti) w postaci obfitego PETTI DI POLLO alla PIZZAIOLA. Co więcej, można też zasmakować dań rybnych (pesce) jak choćby BRANZINO al FORNO oraz przystawek (antipasti) typu BRUSHETTA, a także świeżych sałatek (insalate) jak GIARDINO. Ponadto, miłośnicy słodkości znajdą u nas znane desery (dessert), czyli PANNA COTTA, TIRAMISU i inne. Oczywiście nie brakuje też najpopularniejszego na świecie włoskiego dania – PIZZY – w wielu oryginalnych odsłonach, w tym nasz specjał – klasyczną ITALIANĘ.

Restauracja Parma to nie tylko jedzenie, ale również szeroka oferta napojów, które są nieodłącznym elementem każdej wizyty w lokalu. Z napojów gorących (bevande calde) proponujemy kawy, czyli klasyczne ESPRESSO czy LATTE MACCHIATO. Wybór zimnych napojów bez alkoholowych (bevande) to woda mineralna z bąbelkami lub bez, a także napoje gazowane i soki owocowe. Jako wstęp do czegoś mocniejszego polecamy APEROL SPRITZ, a do tego włoskie wina: białe (bianchi), czerwone (rossi) i lane (vino alla spina). Oczywiście nie brakuje też produktów browarniczych w postaci piwa (birra) butelkowanego i lanego.

Tym, co nas wyróżnia na tle innych lokali w Dolinie Karpia to przyrządzanie potraw według włoskich receptur oraz bazowanie na świeżych składnikach, które są przywożone do Zatora prosto ze słonecznej Italii. Z kolei za aranżacje popularnych dań odpowiada nasz szef kuchni – rodowity Włoch. Pragniemy zaznaczyć, że jedzenie można zamawiać zarówno lokalu, spędzając czas i bawiąc się w gronie przyjaciół, jak i z dowozem na telefon – wszystko w zależności od potrzeb i okazji.

Zapraszamy!